Zyrtec kvapky pre deti i dospelých

Použitie antialergického lieku Zyrtec v kvapkách pomáha eliminovať opuchy, upchatie nosa a zmierňovať kožné vyrážky s polinózou, alergickou nádchou a dermatitídou. Tento účinok sa dosahuje vďaka skutočnosti, že výrobok obsahuje cetirizín, účinnú látku. Má silný antihistaminický účinok, takže liek dokonale zmierňuje svrbenie, eliminuje vyrážky a iné prejavy alergií.

Kvapky Zyrtec - návod na použitie

Liek má antialergický účinok, pomáha eliminovať väčšinu príznakov. Pred použitím výrobku by ste si mali pozorne preštudovať pokyny s informáciami o indikáciách, kontraindikáciách a spôsobe aplikácie. Vedľajšie účinky sú dôležité informácie. V terapeutických dávkach nemá antialergický liek sedatívny účinok a nespôsobuje ospalosť. V tomto prípade zložky produktu zhoršujú prácu trávenia alebo prispievajú k výskytu kožných reakcií.

Uvoľňovacia forma a zloženie lieku

Zyrtec je dostupný vo forme kvapiek na perorálne podanie. Liečivo je číry, bezfarebný roztok a má mierny zápach kyseliny octovej s horkou chuťou. Kvapky sa vložia do 10 ml fľaše z tmavého skla. Okrem toho je v lepenkovej škatuli čiapka s kvapkadlom a návod na použitie. Zložky Zyrteku na 1 ml produktu sú uvedené v tabuľke.

ľadová kyselina octová

Farmakodynamika a farmakokinetika

Antialergické liečivo Zyrtec patrí do skupiny selektívnych antagonistov periférnych histamínových receptorov. Po použití cetirizínu sa nezistil žiadny účinok na mozgové receptory H1. Nástroj pomáha eliminovať príznaky alergických ochorení vďaka svojmu protisvrbivému a antiexudatívnemu účinku. Súčasne liek nemá takmer žiadny anticholinergný, antiserotonínový účinok.

Účinok užívania lieku sa pozoruje po 20 minútach jednorazovej dávky 10 mg alebo 20 kvapiek. Maximálna koncentrácia cetirizínu sa dosiahne po 60 minútach, po ktorých sa účinok látky pozoruje 24 hodín. Zyrtec sa rýchlo a úplne vstrebáva z gastrointestinálneho traktu (gastrointestinálneho traktu). Súčasný príjem potravy neovplyvňuje absorpciu účinnej látky.

  • Ako schudnúť 3 kg za týždeň - efektívne spôsoby
  • Pletená čiapka pre novorodenca: popis pletenia, video
  • Ako sledovať telefónne číslo cez internet online

Indikácie pre použitie

Zyrtec má antialergický účinok, preto lekári predpisujú liek na liečbu prejavov alergie, ako je svrbenie kože, slzenie očí, kýchanie. Priame indikácie na užívanie lieku sú tiež: výtok z nosa, spojivková hyperémia, opuchy, podráždenie a kožné vyrážky. Toto antihistaminikum je predpísané pre nasledujúce choroby:

  • Quinckeho edém;
  • senná nádcha (senná nádcha);
  • sezónne alergie - alergická rinitída, alergická konjunktivitída;
  • žihľavka;
  • bronchiálna astma;
  • alergická dermatitída.

Ako užívať Zyrtec

Rozhodnutie o užívaní lieku na liečivé účely prijíma lekár. Okrem toho upravuje dávkovanie pri výskyte určitých chorôb tak, aby látka nepoškodila organizmus. Okrem zdravotných podmienok sa vek zohľadňuje aj u starších pacientov a malých detí. Antialergické kvapky sa užívajú perorálne po rozpustení liečiva vo vode.

Kvapky Zyrtec - dávkovanie pre dospelých

Pre deti staršie ako 6 rokov a dospelých je antialergický prostriedok Zyrtec často predpísaný v dávke 20 kvapiek denne. Dospelým sa zároveň odporúča užiť naraz celú dennú dávku a deťom ju rozdeliť do 2 dávok. Stáva sa, že 10 kvapiek alebo 5 mg cetirizínu postačí detskému telu na terapeutický účinok, takže musíte sledovať pohodu dieťaťa. U starších pacientov sa dávka lieku zníži podľa pokynov lekára.

Zyrtec - dávkovanie pre deti

Liečivo Zyrtec sa môže podať dieťaťu od 6 mesiacov, hoci mnohí pediatri ho predpisujú mladším deťom vrátane novorodencov, ale v nižšej dávke. Zyrtec pre novorodencov sa neužíva bez lekárskeho predpisu, čo by mali brať do úvahy rodičia, ktorí sa o účinnosti cetirizínu dozvedeli zo siete a od priateľov. Metóda liečby alergií u mladých pacientov je teda nasledovná:

  • pre deti od 6 do 12 mesiacov je liek predpísaný perorálne, 5 kvapiek 1 krát denne;
  • Kvapky Zyrtec pre deti od 1 roka do 2 rokov sa používajú 5 kusov až 2 krát denne;
  • Zyrtec pre deti od 2 do 6 rokov je predpísaný 5 kvapiek 2 krát alebo 10 kvapiek 1 krát denne.

špeciálne pokyny

Súčasný príjem alkoholu a antialergických látok nepreukázal žiadnu nežiaducu interakciu. Zároveň, aby sa zabránilo poruchám centrálneho nervového systému, je užívanie alkoholu s drogami nežiaduce. Zyrtec nemá žiadny vplyv na schopnosť riadiť mechanizmy, ale lekári odporúčajú, aby sa počas liečby alergických prejavov týmto liekom nezapájali do nebezpečných činností, ktoré si vyžadujú vysokú koncentráciu pozornosti..

  • Domáce melírovanie vlasov
  • Načúvacie prístroje pre starších ľudí
  • Fyziologický roztok na vyplachovanie nosa

Počas tehotenstva

Liek je zakázaný počas tehotenstva, pretože s týmto skóre sa neuskutočnili žiadne klinické skúšky. Ak je počas laktácie potreba liečby týmto antialergickým činidlom, je potrebné dojčenie na chvíľu prerušiť. Je to spôsobené tým, že cetirizín sa vylučuje do mlieka a môže poškodiť organizmus dieťaťa..

V prípade zhoršenej funkcie obličiek a pečene

Ochorenie pečene nevyžaduje úpravu dávkovania a vysadenie lieku; je to potrebné len pri súčasnom poškodení funkcie obličiek a pečene. Ak hovoríme o užívaní antialergických kvapiek Zyrtec v prípade ochorenia obličiek, je závislosť nasledovná:

  • u pacientov s miernym až stredne ťažkým poškodením funkcie obličiek nie je potrebná úprava dávkovania;
  • pri závažnom ochorení upravuje dávkovanie lekár;
  • v terminálnom (komplikovanom) štádiu zlyhania obličiek je užívanie lieku kontraindikované.

Liekové interakcie

Po súbežnej liečbe Zyrtecom s makrolidmi a ketokonazolom nedochádza k žiadnym zmenám na EKG. Pri interakcii lieku s liekmi, ako sú pseudoefedrín, cimetidín, ketokonazol alebo erytromycín, azitromycín, glipizid a diazepam, neboli zistené žiadne negatívne účinky cetirizínu na telo. Klírens cetirizínu klesá s teofylínom o 16%.

Kontraindikácie

V návode na použitie lieku Zyrtec sa hovorí o kontraindikáciách antialergických kvapiek. Tie obsahujú:

  • precitlivenosť na jednotlivé zložky lieku;
  • tehotenstvo;
  • dojčenie;
  • dedičná intolerancia laktózy;
  • nedostatok laktázy;
  • syndróm glukózo-galaktózovej malabsorpcie;
  • vek detí do 6 mesiacov;
  • konečné zlyhanie obličiek.

Okrem prísnych kontraindikácií existujú choroby a stavy tela, keď sa antialergický prostriedok má používať iba po konzultácii s príslušným lekárom a s veľkou opatrnosťou:

  • chronické ochorenie pečene;
  • chronické zlyhanie obličiek;
  • starší vek;
  • epilepsia;
  • retencia moču.

Vedľajšie účinky

Ak nie sú dodržané uvedené dávky alebo kontraindikácie, po užití lieku sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky:

  • trombocytopénia;
  • závraty;
  • bolesť hlavy;
  • vzrušenie;
  • depresívny stav;
  • zmätok;
  • nespavosť;
  • mdloby;
  • chvenie;
  • nervózny tic;
  • tachykardia;
  • nádcha;
  • faryngitída;
  • zvýšenie telesnej hmotnosti;
  • nevoľnosť;
  • hnačka;
  • porušenie funkčnosti pečene;
  • porušenie močenia;
  • enuréza;
  • edém;
  • svrbenie;
  • vyrážka;
  • anafylaktický šok;
  • bolesť brucha.

Predávkovanie

V prípade predávkovania cetirizínom je potrebné prepláchnuť žalúdok alebo vyvolať zvracanie. Potom sa odporúča piť aktívne uhlie v súlade s pokynmi. Neexistuje žiadne špecifické antidotum. Ďalej sa symptomatická liečba vykonáva, keď sa vyskytnú nasledujúce príznaky:

  • zmätenosť vedomia;
  • závraty;
  • vysoká únava;
  • ospalosť;
  • svrbenie;
  • chvenie;
  • zadržiavanie moču;
  • hnačka;
  • slabosť;
  • tachykardia.

Podmienky predaja a skladovania

Liek je možné kúpiť v ktorejkoľvek lekárni bez lekárskeho predpisu. Antialergikum skladujte na tmavom mieste pri teplotách do 25 ° C, kde malé deti nemôžu dosiahnuť. Čas použiteľnosti kvapiek Zyrtec - 5 rokov.

Analógy

V prípade, že antialergické činidlo Zyrtec nie je vhodné v zložení alebo cene, môžete zvoliť podobné lieky:

  • Zodak. Liečivo je kompletný analóg Zirteku. Majú podobný účinok, farmakokinetiku, formy uvoľňovania, indikácie, kontraindikácie a ďalšie ukazovatele. Pred výmenou antialergických liekov by ste sa však mali poradiť so svojím lekárom. Náklady na Zodak vo forme kvapiek sú 207 rubľov.
  • Fenistil. Dimetylinden maleát je účinná látka liečiva, ktoré má protisvrbivé a antialergické účinky. Okrem toho existuje mierny sedatívny účinok. Liečivo vo forme kvapiek sa používa pre mladšie deti od 1 mesiaca, ale jeho účinnosť je nižšia a frekvencia vedľajších účinkov je vyššia. Okrem kvapiek je Fenistil dostupný vo forme gélu, emulzie a krému. Ceny všetkých foriem sa pohybujú od 290 do 370 rubľov.
  • Klaritín. Liečivo sa vyrába na báze loratadínu, ktorý účinne zvláda sennú nádchu, alergickú dermatitídu a chronickú žihľavku. Zaznamenáva sa útlm, bolesť hlavy, zvýšená chuť do jedla. 10 tabliet stojí 225 rubľov a 60 ml sirupu stojí 250.
  • Erius. Účinná látka sa nazýva desloratadín a je vylepšenou formuláciou loratadínu. Užívanie lieku teda nespôsobuje ospalosť a ďalšie vedľajšie účinky sa prejavia iba v ojedinelých prípadoch. Zároveň je vysoká účinnosť produktu. Erius je dostupný vo forme sirupu a tabliet, ale jeho cena je takmer dvakrát vyššia ako Zirtek - 590 rubľov.

Cena za kvapky Zyrtec

Je možné kúpiť Zyrtec v ktorejkoľvek lekárni v meste alebo si ho objednať v internetovom obchode, kde si môžete prečítať recenzie o lieku a zvoliť vhodný produkt za cenu. Náklady na kvapky, ktoré závisia od výrobcu, sa dozviete z nasledujúcej tabuľky.

Zyrtec® (10 mg / ml)

Inštrukcie

  • Rusky
  • қazaқsha

Obchodné meno

Medzinárodný nechránený názov

Dávková forma

Perorálne kvapky 10 mg / ml, 10 ml

Zloženie

1 ml perorálnych kvapiek obsahuje

účinná látka - cetirizín dihydrochlorid 10 mg,

pomocné látky: glycerín, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, octan sodný, ľadová kyselina octová, čistená voda.

Popis

Transparentná bezfarebná kvapalina s vôňou kyseliny octovej.

Farmakoterapeutická skupina

Systémové antihistaminiká. Piperazínové deriváty. Cetirizín.

ATX kód R06АE07

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Rovnovážna maximálna plazmatická koncentrácia je asi 300 ng / ml a dosahuje sa po 1,0 ± 0,5 hodinách. Po následnom podaní dennej dávky 10 mg počas 10 dní nie je pozorovaná kumulácia cetirizínu..

U dobrovoľníkov sú farmakokinetické parametre (Cmax a AUC) a distribúcia unimodálne..

Stupeň absorpcie cetirizínu sa s príjmom potravy neznižuje, aj keď rýchlosť absorpcie klesá. Biologická dostupnosť je podobná ako pri cetirizíne v perorálnych kvapkách, kapsulách alebo tabletách.

Potvrdený distribučný objem je 0,50 l / kg. Väzba cetirizínu na plazmatické bielkoviny je 93 ± 0,3%. Cetirizín neovplyvňuje väzbu warfarínu na proteíny. Cetirizín neprechádza výrazným presystémovým metabolizmom. Asi dve tretiny dávky sa vylučujú nezmenené močom.

Konečný polčas je asi 10 hodín.

Cetirizín vykazuje lineárnu kinetiku v rozmedzí od 5 do 60 mg.

Starší pacienti

Po perorálnom podaní jednorazovej dávky 10 mg sa eliminačný polčas u 16 starších pacientov v porovnaní s normálnymi jedincami zvýšil asi o 50% a klírens sa znížil o 40%. Zistilo sa, že znížená absorpcia cetirizínu u starších dobrovoľníkov súvisí so zníženou funkciou obličiek.

Polčas rozpadu cetirizínu je asi 6 hodín.

Pacienti s poškodením funkcie obličiek

U pacientov s miernou renálnou insuficienciou (klírens kreatinínu [CC]> 40 ml / min) je farmakokinetika lieku podobná ako u zdravých dobrovoľníkov. Pri miernom zlyhaní obličiek sa eliminačný polčas predĺži trikrát a klírens sa zníži o 70% v porovnaní s normálnymi dobrovoľníkmi.

Zyrtec

Inštrukcie na používanie:

Ceny v lekárňach online:

Zyrtec - blokátor histamínu H1-receptory, antialergické liečivo s antipruritickým a antiexudatívnym účinkom.

Uvoľnenie formy a zloženia

  • Filmom obalené tablety: podlhovasté, bikonvexné, biele, na jednej strane - riziko, na oboch stranách ktorých je gravírované „Y“ (7 ks. V blistroch, v papierovej škatuľke 1 blister; 10 ks. V blistroch, v balení z kartónu 1 alebo 2 blistre);
  • Kvapky na perorálne podanie: priehľadné, bezfarebné, s vôňou kyseliny octovej (10 alebo 20 ml každé v fľaštičkách s kvapkadlom z tmavého skla, v papierovej škatuľke, 1 fľaša)..

Liečivo je cetirizín dihydrochlorid.

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml kvapiek - 10 mg.

Pomocné látky: koloidný oxid kremičitý, monohydrát laktózy, magnéziumstearát, mikrokryštalická celulóza, Opadray Y-1-7000 (oxid titaničitý (E171), hypromelóza (E464), makrogol 400).

Pomocné látky pre kvapky: metylparabenzén, propylparabenzén, propylénglykol, octan sodný, glycerol, ľadová kyselina octová, sacharinát sodný, čistená voda.

Indikácie pre použitie

  • Žihľavka, vrátane chronickej idiopatickej
  • Pollinóza (senná nádcha);
  • Quinckeho edém;
  • Sezónna a / alebo celoročná rinitída a konjunktivitída alergického pôvodu (symptomatická liečba príznakov ako je svrbenie, hyperémia spojiviek, slzenie, kýchanie, rinorea);
  • Iné alergické dermatózy so svrbením a vyrážkami vrátane atopickej dermatitídy.

Kontraindikácie

  • Konečné štádium zlyhania obličiek (klírens kreatinínu menej ako 10 ml / minútu);
  • Deficit laktázy, dedičná intolerancia galaktózy, syndróm glukózo-galaktózovej malabsorpcie;
  • Deti do 6 mesiacov - na kvapky, do 6 rokov - na tablety;
  • Tehotenstvo a dojčenie;
  • Zvýšená individuálna citlivosť na liečivo alebo hydroxyzín.
  • Chronické zlyhanie obličiek
  • Chronické ochorenie pečene;
  • Starší vek.

Spôsob podávania a dávkovanie

Zyrtec sa užíva perorálne.

  • Dospelí: 10 mg (1 tableta alebo 20 kvapiek) 1-krát denne;
  • Deti staršie ako 6 rokov: 10 mg jedenkrát denne alebo 5 mg (1/2 tablety alebo 10 kvapiek) dvakrát denne;
  • Deti vo veku 2-6 rokov: 2,5 mg (5 kvapiek) 2-krát denne alebo 5 mg (10 kvapiek) 1-krát denne;
  • Deti vo veku 1 - 2 rokov: 2,5 mg (5 kvapiek) 1 - 2 krát denne;
  • Deti 6-12 mesiacov: 2,5 mg (5 kvapiek) 1-krát denne.

V niektorých prípadoch stačí na dosiahnutie terapeutického účinku pre dospelých a deti staršie ako 6 rokov 5 mg denne..

U starších ľudí a pacientov s renálnou insuficienciou sa dávka upravuje v závislosti od klírensu kreatinínu (CC), ktorý sa počíta takto:

  • Pre mužov: CC (ml / minútu) = [140 - vek (roky)] x telesná hmotnosť (v kilogramoch) / 72 x sérový kreatinín (mg / dl);
  • Pre ženy: CC (ml / minútu) = [140 - vek (v rokoch)] x telesná hmotnosť (v kilogramoch) / 72 x sérový kreatinín (mg / dl) x 0,85.

Odporúčané dávky Zyrteku pre pacientov s poškodením funkcie pečene a obličiek:

  • CC 50-79 ml / minútu (mierne zlyhanie obličiek) - 10 mg / deň;
  • CC 30-49 ml / minútu (priemerné zlyhanie obličiek) - 5 mg / deň;
  • QC

Zyrtec: ceny v lekárňach online

Zyrtec 10 mg filmom obalené tablety 7 ks.

Zyrtec tablety p.p. 10mg 7 ks.

Zyrtec 10 mg / ml kvapky na perorálne podanie 10 ml 1 kus.

Zyrtec kvapky pre vnútorné použitie približne. 1% 10 ml

Zyrtec 10 mg filmom obalené tablety 20 ks.

Zyrtec tablety p.p. 10mg 20 ks.

Informácie o lieku sú zovšeobecnené, poskytujú sa na informačné účely a nenahrádzajú oficiálne pokyny. Samoliečba je zdraviu škodlivá!

Počas prevádzky náš mozog trávi množstvo energie, ktoré sa rovná 10-wattovej žiarovke. Takže obraz žiarovky nad vašou hlavou v okamihu, keď vznikne zaujímavá myšlienka, nie je tak ďaleko od pravdy..

Vedci z Oxfordskej univerzity uskutočnili sériu štúdií, počas ktorých prišli k záveru, že vegetariánstvo môže byť pre ľudský mozog škodlivé, pretože vedie k zníženiu jeho hmotnosti. Vedci preto odporúčajú ryby a mäso úplne vylúčiť z jedálnička..

Ľudská krv „preteká“ cievami pod obrovským tlakom a pri porušení ich integrity môže vystreliť až do vzdialenosti 10 metrov.

Najzriedkavejšou chorobou je Kuruova choroba. Chorí sú iba zástupcovia kmeňa Fur na Novej Guinei. Pacient zomiera od smiechu. Existuje názor, že príčinou choroby je konzumácia ľudského mozgu..

Ľudia, ktorí sú zvyknutí pravidelne raňajkovať, majú oveľa menšiu pravdepodobnosť, že budú obézni..

Väčšina žien dokáže získať viac potešenia z rozjímania nad svojím krásnym telom v zrkadle ako zo sexu. Takže, ženy, snažte sa o harmóniu.

Práca, ktorá sa človeku nepáči, je pre jeho psychiku oveľa škodlivejšia ako žiadna práca.

Pád z osla vám skôr zlomí krk ako odpadnutie z koňa. Len sa neskúšaj vyvracať toto tvrdenie..

Keď kýchneme, naše telo úplne prestane pracovať. Aj srdce sa zastaví.

Vo Veľkej Británii existuje zákon, podľa ktorého chirurg môže odmietnuť vykonať operáciu u pacienta, ak fajčí alebo má nadváhu. Človek sa musí vzdať zlých návykov a potom možno nebude potrebovať operáciu..

Každý človek má nielen jedinečné odtlačky prstov, ale aj jazyk.

Štyri plátky tmavej čokolády obsahujú asi dvesto kalórií. Takže ak sa nechcete zlepšovať, je lepšie nejesť viac ako dva plátky denne..

Osoba, ktorá užíva antidepresíva, bude vo väčšine prípadov opäť depresívna. Ak sa človek vyrovnal s depresiou sám, má všetky šance navždy zabudnúť na tento stav..

Priemerný človek v priebehu života vyprodukuje najmenej dve veľké kaluže slín..

Antidepresívum klomipramín indukuje orgazmus u 5% pacientov.

Akýkoľvek čaj znamená prírodný produkt, ktorý sa skladá z rôznych bylín, kvetov, drveného ovocia a korenia. Dnes sa vyrábajú špeciálne druhy nápojov.

Zyrtec ® (Zyrtec ®)

Liečivo:

Obsah

  • 3D obrázky
  • Zloženie
  • farmaceutický účinok
  • Farmakodynamika
  • Farmakokinetika
  • Indikácie pre liek Zyrtec
  • Kontraindikácie
  • Aplikácia počas tehotenstva a laktácie
  • Vedľajšie účinky
  • Interakcia
  • Spôsob podávania a dávkovanie
  • Predávkovanie
  • špeciálne pokyny
  • Uvoľnite formulár
  • Výrobca
  • Podmienky výdaja z lekární
  • Podmienky skladovania lieku Zyrtec
  • Čas použiteľnosti lieku Zyrtec
  • Ceny v lekárňach
  • Recenzie

Farmakologická skupina

  • Antialergické činidlo - H1-blokátor histamínových receptorov [H1-antihistaminiká]

Nozologická klasifikácia (ICD-10)

  • H04.9 Nešpecifikovaná choroba slzného aparátu
  • H10.1 Akútna atopická konjunktivitída
  • H11.4 Iné vaskulárne choroby spojiviek a cysty
  • J00 Akútna nazofaryngitída [coryza]
  • J30 Vasomotorická a alergická rinitída
  • J30.1 Alergická rinitída spôsobená peľom
  • J30.2 Iná sezónna alergická nádcha
  • J30.3 Iná alergická nádcha
  • L20 Atopická dermatitída
  • L29 Svrbenie
  • L29.9 Nešpecifikované svrbenie
  • L50 žihľavka
  • R06.7 Kýchanie
  • R21 Vyrážky a iné nešpecifické kožné vyrážky

3D obrázky

Zloženie

Filmom obalené tablety1 tab.
účinná látka:
cetirizín dihydrochlorid10 mg
pomocné látky: MCC - 37 mg; monohydrát laktózy - 66,4 mg; koloidný oxid kremičitý - 0,6 mg; stearan horečnatý - 1,25 mg;
obal filmu: Opadry ® Y-1-7000 (hypromelóza (E464) - 2,156 mg, oxid titaničitý (E171) - 1,078 mg, makrogol 400 - 0,216 mg) - 3,45 mg
Perorálne kvapky1 ml
účinná látka:
cetirizín hydrochlorid10 mg
pomocné látky: glycerol - 250 mg; propylénglykol - 350 mg; sacharinát sodný - 10 mg; metylparabenzén - 1,35 mg; propylparabenzén - 0,15 mg; octan sodný - 10 mg; ľadová kyselina octová - 0,53 mg; čistená voda - do 1 ml

Opis liekovej formy

Tablety: biele podlhovasté, filmom obalené, s bikonvexnými povrchmi, jednostranným ryhovaním a gravírovaním „Y“ na oboch stranách ryhy..

Kvapky: číra, bezfarebná tekutina s vôňou kyseliny octovej.

farmaceutický účinok

Farmakodynamika

Cetirizín - účinná látka lieku Zyrtec ® - je metabolitom hydroxyzínu, patrí do skupiny kompetitívnych antagonistov histamínu a blokuje H1-histamínové receptory.

Cetirizín zabraňuje rozvoju a podporuje priebeh alergických reakcií, má protisvrbivé a antiexudatívne účinky. Cetirizín ovplyvňuje počiatočné štádium alergických reakcií závislých od histamínu, obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov v neskorom štádiu alergickej reakcie a tiež znižuje migráciu eozinofilov, neutrofilov a bazofilov a stabilizuje membrány žírnych buniek. Znižuje priepustnosť kapilár, zabraňuje rozvoju edémov tkanív, zmierňuje kŕče hladkých svalov. Eliminuje kožné reakcie na zavedenie histamínu, špecifických alergénov, ako aj ochladzovanie (pri studenej žihľavke). Znižuje bronchokonstrikciu vyvolanú histamínom pri ľahkej bronchiálnej astme.

Cetirizín nemá anticholinergné a antiserotonínové účinky. V terapeutických dávkach liek prakticky nespôsobuje sedáciu. Po užití cetirizínu v jednej dávke 10 mg sa jeho účinok rozvinie po 20 minútach (u 50% pacientov), ​​po 60 minútach (u 95% pacientov) a trvá viac ako 24 hodín. V priebehu liečby sa tolerancia na antihistaminový účinok cetirizínu nevyvinie. Po ukončení liečby účinok trvá až 3 dni.

Farmakokinetika

Farmakokinetické parametre cetirizínu sa menia lineárne.

Odsávanie. Po perorálnom podaní je liečivo rýchlo a úplne absorbované z gastrointestinálneho traktu. Príjem potravy nemá vplyv na úplnosť absorpcie, aj keď sa jej rýchlosť znižuje. U dospelých po jednorazovej dávke liečiva v terapeutickej dávke C.max v krvnej plazme je 300 ng / ml a je dosiahnutá po (1 ± 0,5) h.

Distribúcia. Cetirizín sa viaže (93 ± 0,3)% na proteíny krvnej plazmy. V.d je 0,5 l / kg. Ak sa liek užíva v dávke 10 mg počas 10 dní, nie je pozorovaná kumulácia cetirizínu.

Metabolizmus. V malom množstve sa metabolizuje v tele O-dealkyláciou (na rozdiel od iných antagonistov H1-histamínové receptory, ktoré sa metabolizujú v pečeni cytochrómovým systémom) za vzniku farmakologicky neaktívneho metabolitu.

Vylučovanie. U dospelých T1/2 je asi 10 hodín; u detí od 6 do 12 rokov - 6 hodín, od 2 do 6 rokov - 5 hodín, od 6 mesiacov do 2 rokov - 3,1 hodiny. Asi 2/3 podanej dávky sa vylučuje obličkami v nezmenenej podobe.

U starších pacientov a pacientov s chronickým ochorením pečene jedinou dávkou lieku v dávke 10 mg T.1/2 zvyšuje asi o 50% a systémový klírens klesá o 40%.

U pacientov s miernou renálnou insuficienciou (Cl kreatinín> 40 ml / min) sú farmakokinetické parametre podobné ako u pacientov s normálnou funkciou obličiek..

U pacientov so stredne ťažkou renálnou insuficienciou a u pacientov na hemodialýze (Cl kreatinín T1/2 sa predĺži 3-krát a celkový klírens sa zníži o 70% v porovnaní s týmito ukazovateľmi u pacientov s normálnou funkciou obličiek, čo si vyžaduje zodpovedajúcu zmenu dávkovacieho režimu.

Cetirizín sa počas hemodialýzy prakticky neodstraňuje z tela.

Indikácie pre liek Zyrtec ®

liečenie príznakov celoročnej a sezónnej alergickej nádchy a alergickej konjunktivitídy (ako je svrbenie, kýchanie, upchatie nosa, výtok z nosa, slzenie, hyperémia spojoviek);

senná nádcha (senná nádcha);

alergické dermatózy, vč. atopická dermatitída, sprevádzaná svrbením a vyrážkami.

Kontraindikácie

Pre všetky liekové formy

precitlivenosť na deriváty cetirizínu, hydroxyzínu alebo piperazínu, ako aj na ďalšie zložky lieku;

konečné zlyhanie obličiek (Cl kreatinín Cl kreatinín> 10 ml / min, je potrebná úprava dávkovania); vysoký vek (pravdepodobne znížená rýchlosť glomerulárnej filtrácie); epilepsia a pacienti so zvýšenou konvulzívnou pripravenosťou; pacienti s predisponujúcimi faktormi na retenciu moču (pozri „Špeciálne pokyny“).

V prípade filmom obalených tabliet navyše:

dedičná intolerancia galaktózy, nedostatok laktázy alebo syndróm glukózo-galaktózovej malabsorpcie;

deti do 6 rokov.

Pre kvapky navyše:

vek detí do 6 mesiacov (kvôli obmedzeným údajom o účinnosti a bezpečnosti liekov).

S opatrnosťou: deti do 1 roka.

Aplikácia počas tehotenstva a laktácie

Experimentálne štúdie na zvieratách neodhalili žiadne priame ani nepriame nepriaznivé účinky cetirizínu na vyvíjajúci sa plod (vrátane postnatálneho obdobia), priebeh tehotenstva a pôrodu sa tiež nezmenili.

Adekvátne a prísne kontrolované klinické štúdie o bezpečnosti lieku sa neuskutočnili, preto sa Zyrtec nemá predpisovať počas tehotenstva..

Cetirizín sa vylučuje do materského mlieka, takže ošetrujúci lekár musí rozhodnúť, či má počas užívania lieku prestať jesť..

Vedľajšie účinky

Možné vedľajšie účinky sú uvedené nižšie podľa telesného systému a frekvencie výskytu: veľmi často (≥ 1/10); často (≥ 1/100 vrátane amnézie.

Psychiatrické poruchy: zriedka - agitácia; zriedka - agresia, zmätenosť, tvorenie, depresia, halucinácie, poruchy spánku; neznáma frekvencia - samovražedné myšlienky.

Zo strany orgánu videnia: veľmi zriedka - porušenie akomodácie, rozmazané videnie, nystagmus.

Zo strany orgánu sluchu: neznáma frekvencia - vertigo.

Z tráviaceho systému: často - sucho v ústach, nevoľnosť; zriedka - hnačka, bolesti brucha.

Z CCC: zriedka - tachykardia.

Z dýchacieho systému: často - rinitída, faryngitída.

Z hľadiska metabolizmu: zriedka - zvýšená telesná hmotnosť.

Z močového systému: veľmi zriedka - dyzúria, enuréza; neznáma frekvencia - retencia moču.

Na strane laboratórnych indikátorov: zriedka - zmeny v testoch funkcie pečene (zvýšená aktivita pečeňových transamináz, alkalickej fosfatázy, GGT a bilirubínu); veľmi zriedka - trombocytopénia.

Na časti kože: zriedka - vyrážka, svrbenie; zriedka - žihľavka; veľmi zriedka - angioedém, pretrvávajúci erytém.

Celkové poruchy: zriedka - asténia, malátnosť; zriedka - periférny edém; neznáma frekvencia - zvýšená chuť do jedla.

Interakcia

Pri štúdiu liekovej interakcie cetirizínu s pseudoefedrínom, cimetidínom, ketokonazolom, erytromycínom, azitromycínom, diazepamom, glipizidom a antipyrínom neboli zistené žiadne klinicky významné nežiaduce interakcie..

Pri súčasnom použití s ​​teofylínom (400 mg / deň) klesá celkový klírens cetirizínu o 16% (kinetika teofylínu sa nemení)..

Pri súčasnom použití s ​​ritonavirom sa AUC cetirizínu zvýšila o 40%, zatiaľ čo AUC ritonaviru sa mierne zmenila (−11%).

Pri súčasnom použití s ​​makrolidmi (azitromycín, erytromycín) a ketokonazolom nedošlo k žiadnym zmenám na EKG.

Pri použití lieku v terapeutických dávkach neboli získané žiadne údaje o interakcii s alkoholom (s koncentráciou alkoholu v krvi 0,5 g / l). Počas liečby liekom by ste sa však mali zdržať konzumácie alkoholu, aby ste predišli depresii centrálneho nervového systému.

Pred vymenovaním alergických testov sa odporúča trojdňová „premývacia doba“, pretože H1-blokátory histamínových receptorov inhibujú vývoj kožných alergických reakcií.

Spôsob podávania a dávkovanie

Deti staršie ako 6 rokov a dospelí: začiatočná dávka je 5 mg (1/2 tabuľky. Alebo 10 kvapiek) 1-krát denne, ak je to potrebné, môže sa zvýšiť na 10 mg (1 tabuľka. Alebo 20 kvapiek) 1-krát denne. Niekedy môže byť na dosiahnutie terapeutického účinku postačujúca úvodná dávka 5 mg (1/2 tablety alebo 10 kvapiek). Denná dávka - 10 mg (1 tab. Alebo 20 kvapiek).

Deti od 6 do 12 mesiacov: 2,5 mg (5 kvapiek) raz denne.

Deti vo veku od 1 do 2 rokov: 2,5 mg (5 kvapiek) až 2-krát denne.

Deti od 2 do 6 rokov: 2,5 mg (5 kvapiek) 2-krát denne alebo 5 mg (10 kvapiek) 1-krát denne.

U pacientov s renálnou insuficienciou sa dávka znižuje v závislosti od klírensu kreatinínu: pri kreatiníne Cl 30 - 49 ml / min - 5 mg jedenkrát denne, pri 10 - 29 ml / min - 5 mg každý druhý deň.

Pretože sa Zyrtec ® vylučuje z tela obličkami, pri predpisovaní lieku pacientom so zlyhaním obličiek a starším pacientom je potrebné dávku upraviť v závislosti od hodnoty klírensu kreatinínu. Klírens kreatinínu u mužov možno vypočítať z koncentrácie kreatinínu v sére pomocou nasledujúceho vzorca:

Cl kreatinín, ml / min

Klírens kreatinínu u žien možno vypočítať vynásobením výslednej hodnoty koeficientom 0,85.

Zlyhanie obličiekCl kreatinín, ml / minDávkovací režim
Neprítomný (norma)≥ 8010 mg / deň
Ľahké50-7910 mg / deň
Priemerná30–495 mg / deň
Ťažký10-295 mg každý druhý deň
Terminálne štádium - pacienti na hemodialýzeCentrálny nervový systém by mal byť opatrný pri predpisovaní Zyrtecu ® deťom mladším ako 1 rok za prítomnosti nasledujúcich rizikových faktorov syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ako napríklad (ale nielen na tento zoznam):

- syndróm spánkového apnoe alebo syndróm náhleho úmrtia dojčiat u dojčiat u brata alebo sestry;

- zneužívanie drog alebo fajčenie matkami počas tehotenstva;

- vek mladej matky (19 rokov a mladší);

- zneužívanie fajčenia pestúnkou starajúcou sa o dieťa (jedno balenie cigariet denne alebo viac);

- deti, ktoré pravidelne zaspávajú lícom nadol a nie sú položené na chrbte;

- Predčasne narodené (gestačný vek menej ako 37 týždňov) alebo deti s podváhou (pod 10. percentilom gestačného veku);

- so spoločným podávaním liekov, ktoré majú depresívny účinok na centrálny nervový systém.

Prípravok obsahuje pomocné látky metylparabenzén a propylparabenzén, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie, vč. oneskorený typ.

Uvoľnite formulár

Filmom obalené tablety, 10 mg. V blistrovom prúžku (blister z PVC / hliníkovej fólie), 7 alebo 10 ks. 1 (7 alebo 10 tab.) Alebo 2 (10 tab.) Blistre v kartónovej škatuli.

Perorálne kvapky, 10 mg / ml. V injekčných liekovkách z tmavého skla (typ 3) uzavretých PE uzáverom vybaveným systémom ochrany detí, 10 alebo 20 ml. Fľaša je vybavená bielym viečkom z kvapkadla LDPE. 1 fl. v kartónovej krabici.

Výrobca

Filmom obalené tablety, 10 mg. YUSB Farshim S.A. Planchy industrial area, Chemen de Croix Blanche 10, CH-1630 Bulle, Švajčiarsko.

Perorálne kvapky, 10 mg / ml. Eisica Pharmaceuticals S.r.l. Via Pralha 15, 10044 Pianezza (Turín), Taliansko.

Držiteľ rozhodnutia o registrácii: YUSB Farshim S.A. Planchy industrial area, Chemen de Croix Blanche 10, CH-1630 Bulle, Švajčiarsko.

Dotazy a sťažnosti spotrebiteľov by sa mali zasielať na adresu: 105082, Moskva, Perevedenovskiy per., 13, s. 21.

Tel.: (495) 644-33-22; fax: (495) 644-33-29.

Zyrtec

Zloženie

Každá 10 mg tableta obsahuje účinnú látku cetirizín dihydrochlorid a pomocné látky:

  • 37 mg mikrocelulózy;
  • 66,4 mg monohydrátu laktózy;
  • 0,6 mg koloidného oxidu kremičitého;
  • 1,25 mg stearátu horečnatého.

Filmová membrána pozostáva z 1,078 mg oxidu titaničitého, 2,156 mg hypromelózy a 3,45 mg makrogolu 400.

1 ml kvapiek obsahuje účinnú látku v množstve 10 mg a pomocné látky:

  • 250 mg glycerolu;
  • 350 mg propylénglykolu;
  • 10 mg sacharinátu sodného;
  • 1,35 mg metylparabenzénu;
  • 0,15 mg propylparabesolu;
  • 10 mg octanu sodného;
  • 0,53 mg kyseliny octovej;
  • do 1 ml vyčistenej vody.

Uvoľnite formulár

Liečivo je dostupné v dvoch farmakologických formách:

  • Filmom obalené tablety. Jedná sa o biele podlhovasté tablety s vypuklými povrchmi, s deliacou ryhou na jednej strane a vyrytým písmenom „Y“ na oboch stranách deliacej ryhy. 7 alebo 10 tabliet sa vloží do blistra, 1 blister (7 alebo 10 tabliet) alebo 2 blistre (10 tabliet) v papierovej škatuľke..
  • Zyrtec kvapky. Navonok je to číra tekutina bez farby. Vôňa kyseliny octovej je charakteristická. Kvapalina sa naleje do 10 alebo 20 ml injekčných liekoviek z tmavého skla, tesne uzavretých. V fľaške z lepenky je okrem fľaše umiestnený vrchnák s kvapkadlom.

farmaceutický účinok

Liek má antihistaminický účinok, preto sa užíva s cieľom zbaviť sa alergií.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Cetirizín, aktívna zložka lieku Zyrtek, je kompetitívny antagonista histamínu. Jeho účinok je spôsobený schopnosťou blokovať H1-histamínové receptory.

Klinické prejavy účinku cetirizínu:

  • svrbenie je odstránené;
  • množstvo exsudátu klesá;
  • rýchlosť migrácie krviniek, ktorá je charakterizovaná účasťou na alergických reakciách (eozinofily, neutrofily a bazofily), klesá;
  • membrány žírnych buniek sú stabilizované;
  • priepustnosť malých plavidiel klesá;
  • uvoľňujú sa kŕče hladkých svalov;
  • je zabránené úniku tkaniva;
  • eliminuje sa kožná reakcia na niektoré alergény (zavedením špecifických antigénov alebo histamínu, ochladením pokožky);
  • s miernymi štádiami bronchiálnej astmy klesá závažnosť bronchokonstrikcie vyvolanej histamínom.

Farmakokinetika

Po perorálnom užití sa liek rýchlo vstrebáva z tráviaceho traktu do krvi a viaže sa na plazmatické bielkoviny asi z 93%. Pri súčasnom použití s ​​jedlom sa rýchlosť absorpcie zníži, ale objem absorbovanej látky sa nezmení.

Účinok sa dostaví za 20 - 60 minút po jednej dávke a pretrváva viac ako deň. Maximálna plazmatická koncentrácia sa dosiahne do 1-1,5 hodiny po podaní..

Metabolizmus nastáva O-dealkyláciou. Výsledný metabolit nemá žiadnu farmakologickú aktivitu..

Polčas rozpadu v tele závisí od veku:

  • u dospelých trvá 10 hodín;
  • pre deti vo veku 6-12 rokov - 6 hodín;
  • vo veku 2-6 rokov - 5 hodín;
  • u detí od šiestich mesiacov do 2 rokov - 3,1 hodiny.

2/3 užitej dávky sa vylučuje obličkami v nezmenenej podobe. Pečeň tiež hrá významnú úlohu pri eliminácii lieku. Preto pri chronických ochoreniach pečene sa polčas zvyšuje o jeden a pol krát a s priemerným stupňom zlyhania obličiek - 3 krát.

Indikácie pre použitie

Liek môže byť predpísaný pre nasledujúce stavy:

  • sezónna alebo celoročná alergická nádcha so svrbením, upchatým nosom a kýchaním;
  • alergická konjunktivitída so slzením a začervenaním spojiviek;
  • senná nádcha;
  • alergické kožné reakcie, ako je žihľavka alebo dermatitída.

Kontraindikácie

Kontraindikácie pre použitie Zirteku:

  • nadmerná citlivosť na ktorúkoľvek zložku lieku, individuálna intolerancia;
  • závažné zlyhanie obličiek;
  • obdobia tehotenstva a laktácie;
  • deti do šiestich mesiacov.

Liek je predpísaný s opatrnosťou za takýchto podmienok:

  • chronické zlyhanie obličiek mierneho stupňa;
  • pokročilý vek;
  • epilepsia, zvýšená konvulzívna pripravenosť;
  • prítomnosť faktorov predisponujúcich k zadržiavaniu moču.

Ďalšie kontraindikácie pre tablety Zyrtec:

  • neznášanlivosť na galaktózu;
  • malabsorpčný syndróm, najmä glukózo-galaktóza;
  • vek do 6 rokov.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky lieku Zyrtek možno rozdeliť na tie, ktoré sú časté (najmenej 1 z 10 ľudí užívajúcich tento liek), často (1 z 10 až 100), zriedkavo (1 zo 100 až 1 000), zriedkavo (1 z 1 000- 10 000), veľmi zriedkavé (menej ako jeden z 10 000).

Často sa pozorujú nasledujúce vedľajšie účinky:

Nasledujúce nežiaduce účinky sa vyskytujú zriedka:

  • parestézia;
  • duševná agitácia;
  • hnačka;
  • bolesť v bruchu;
  • kožná vyrážka, svrbenie;
  • asténia.

Nežiaduce účinky, ktoré sú zriedkavé:

  • periférny edém;
  • žihľavka;
  • zvýšené ukazovatele funkčných pečeňových testov (aktivita transamináz, alkalická fosfatáza, koncentrácia bilirubínu);
  • pribrať;
  • tachykardia;
  • zmätenosť, halucinácie;
  • agresia;
  • depresia;
  • poruchy spánku;
  • kŕče;
  • reakcie z precitlivenosti.

Veľmi zriedkavo existujú také následky liečby Zirtekom:

  • anafylaktický šok;
  • poruchy chuti;
  • chvenie;
  • mdloby;
  • dyskinéza;
  • dystónia;
  • zhoršenie zraku: rozmazané videnie, nystagmus, poruchy akomodácie;
  • dyzúria, enuréza;
  • trombocytopénia;
  • angioedém.

Takéto reakcie možno tiež pozorovať (neexistujú údaje o tom, ako často sa vyskytujú):

  • zvýšená chuť do jedla;
  • zadržiavanie moču;
  • vertigo;
  • samovražedné myšlienky;
  • zhoršenie pamäti, dokonca aj pred amnéziou.

Návod na použitie Zirteku (spôsob a dávkovanie)

Dávkovanie závisí od veku pacienta. Berie sa do úvahy aj stav tela, napríklad prítomnosť a stupeň zlyhania obličiek.

Denná dávka sa vo väčšine prípadov užíva naraz. Spôsob aplikácie - vnútorný (pre obe formy).

Koľko dní na užívanie lieku rozhodne ošetrujúci lekár, berúc do úvahy diagnózu a závažnosť alergickej reakcie.

Kvapky Zyrtek, návod na použitie

Dávkovanie lieku v kvapkách v závislosti od veku:

  • dospelým a deťom starším ako 6 rokov sa ako počiatočná dávka predpíše 10 kvapiek lieku, potom sa v prípade potreby zvýši na 20 kvapiek;
  • deti do 6 rokov, ale staršie ako 2 roky, užívajú 5 kvapiek dvakrát denne alebo 10 kvapiek naraz;
  • vo veku od jedného do dvoch rokov užívajte 5 kvapiek 1-2 krát denne;
  • kvapky pre deti od šiestich mesiacov do roka sú predpísané v dávke 5 kvapiek;
  • u pacientov s poškodením funkcie pečene sa dávkovanie volí s prihliadnutím na klírens kreatinínu. Ak ide o dieťa, pri úprave dávky sa zohľadňuje aj hmotnosť..

Tablety Zyrtec, návod na použitie

Dávkovanie tabliet sa počíta takto:

  • dospelí a deti od 6 rokov - od polovice tablety (počiatočná dávka) je možné dávku zvýšiť na tabletu denne;
  • do 6 rokov nie je liek vo forme tabliet predpísaný.

Návod na použitie Zirteku pre deti

Z poznámky k lieku, ktorú poskytuje výrobca, vyplýva, že na liečbu detských pacientov sa používa iba kvapka Zyrtec. V takom prípade sa kvapky dávkujú deťom v závislosti od veku..

Dávkovanie pre deti:

  • 5 kvapiek vo veku 6 mesiacov až rok;
  • 5 kvapiek 1-2 krát - od 1 do 2 rokov;
  • 10 kvapiek denne naraz alebo rozdelených do dvoch dávok - od 2 do 6 rokov;
  • starším deťom sa predpisuje rovnaká dávka ako dospelým.

Spôsob užívania kvapiek pre deti sa mierne líši od spôsobu užívania pre dospelých. Deti môžu užívať kvapky ako sirup (vnútri, trochu zriedené vodou), ale až rok môže byť Zyrtec predpísaný ako kvapky do nosa. V takom prípade sa kvapkajú po kvapkách do každej nosnej dierky po vyčistení..

Liečba pokračuje, kým sa príznaky alergie nezastavia..

Predávkovanie

K predávkovaniu dochádza jednou dávkou lieku v dávke, ktorá niekoľkonásobne presahuje dennú dávku.

Príznaky typické pre užitie asi 50 mg lieku (5 tabliet alebo 100 kvapiek):

Ak užijete dávku presahujúcu obvyklú dávku, je potrebné okamžite vypláchnuť žalúdok alebo vyvolať zvracanie. Môžete tiež podať aktívne uhlie. Neexistuje žiadne špecifické antidotum, takže je možná iba symptomatická liečba. Hemodialýza v prípade predávkovania je neúčinná.

Interakcia

Interakcia Zyrteku s inými liekmi:

  • s tiofylínom - celkový klírens cetirizínu klesá o 16%;
  • s ritonavirom - AUC cetirizínu sa zvyšuje o 40% a Ritanovir sa znižuje o 11%;
  • so Zopiclonom, Bupreporfinom - vzájomne si posilňujú pôsobenie, ktoré sa prejavuje útlakom centrálneho nervového systému;
  • s diazepamom - vzájomne posilňujú účinok na nervový systém, v dôsledku čoho sa jeho fungovanie zhoršuje, rýchlosť reakcie klesá.

Podmienky predaja

Podmienky skladovania

Skladujte na chladnom mieste mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti

špeciálne pokyny

Pri predpisovaní lieku osobám s faktormi, ktoré predisponujú k retencii moču (poranenie miechy, hyperplázia prostaty), je potrebná osobitná opatrnosť, pretože cetirizín zvyšuje pravdepodobnosť tejto komplikácie..

Počas liečby sa odporúča vyhnúť sa vedeniu vozidla a činnostiam, ktoré si vyžadujú vysokú koncentráciu pozornosti a vysokú rýchlosť reakcie.

Tento liek by ste nemali predpisovať deťom mladším ako jeden rok, ktoré sú v skupine s vysokým rizikom vzniku syndrómu náhleho úmrtia (so syndrómom spánkového apnoe, fajčiacou matkou alebo chůvou, predčasne narodenými deťmi atď.).

Pre deti

Zyrtec pre deti sa používa veľmi široko. Recenzie o lieku Zyrtek v kvapkách pre deti ukazujú, že ak sa používa podľa pokynov v pokynoch, účinok bude vysoký a riziko nežiaducich následkov je minimálne..

Novorodenci

Je kontraindikované predpisovať liek pre dojčatá mladšie ako 6 mesiacov.

S alkoholom

Kombinácia alkoholu a Zyrtecu je nežiaduca, pretože alkohol zvyšuje riziko depresie centrálneho nervového systému.

Zyrtec počas tehotenstva a laktácie

Štúdie o účinkoch liekov počas gravidity sa uskutočnili iba na zvieratách. Neboli zistené žiadne účinky na vývoj plodu alebo tehotenstvo. Ale kvôli nedostatku informácií o bezpečnosti pre ľudský plod nie sú tehotným ženám predpísané lieky..

Cetirizín, účinná látka, sa vylučuje do materského mlieka, ak drogu užíva žena počas dojčenia. Preto, ak lekár predpíše tento liek, mal by upozorniť na potrebu prerušiť kŕmenie po dobu liečby..

Zyrtec kvapky

Obsah článku:

Kvapky Zyrtec sú antihistaminikum druhej generácie. Chemické zloženie vstupuje do tela a má antianginálnu aktivitu. Poskytuje teda úplnú blokádu histamínových receptorov. Tento liek má antialergické vlastnosti, pomáha ľudskému telu prežiť vývoj negatívnych reakcií. Liek je vo farmakológii dobre distribuovaný a má vynikajúce recenzie od spotrebiteľov.

Viaceré klinické štúdie potvrdzujú účinnosť a bezpečnosť produktu. Preto ho môžu užívať aj kojenci, ktorí dosiahli 6 mesiacov. Unikátny liek je predpísaný na nádchu, akútne alergické reakcie, nádchu, zápal spojiviek. Zyrtec je dostupný vo forme priehľadných kvapiek. Je v ňom mierne štipľavý zápach kvôli obsahu kyseliny octovej v zložení, chuť je takmer neutrálna. Liek sa musí užívať systematicky a podľa pokynov na použitie..

Zloženie

Hlavnou účinnou látkou v prípravku je cetirizín dihydrochlorid v množstve 10 mg / ml. Látka je zodpovedná za zmiernenie príznakov spôsobených alergénmi.

Okrem toho kompozícia obsahuje pomocné zložky:

  • Základ - destilovaná voda (1 ml);
  • Ľadová kyselina octová (0,53 mg);
  • Metylparahydroxybenzoát (1,35 mg);
  • Propylénglykol (350 mg) atď..

Výhody zloženia kvapiek Zyrtec sú, že neobsahujú škrob a tiež nespôsobujú závislosť pri dlhodobej liečbe.

farmaceutický účinok

Liečivo organizuje kompetitívnu blokádu receptorov H1. Nachádzajú sa v bunkových membránach vnútorných orgánov, centrálneho nervového systému a PNS, ako aj vo vaskulárnom endoteli. Tieto receptorové štruktúry sú zodpovedné za zápalové procesy v priamom kontakte s alergénom. Počas metabolického procesu hydroxyzínu sa tvorí hlavný metabolit, cetirizín. Je to hlavná účinná látka a blokuje periférne receptory H1 bez toho, aby rozšírila svoj účinok na ďalšie nervové zakončenia.

Cetirizín je tiež inhibítorom. Potláča a zastavuje alergické reakcie v tele. Preto aj pri oneskorenej liečbe v neskorších štádiách zápalu sa liek dobre vyrovná s ochorením a má antialergický účinok. Častý kašeľ môže byť vyvolaný vniknutím eozinofilov do bronchoalveolárnej tekutiny. Látka pomáha predchádzať nadmernému výskytu eozinofilov dramatickou inhibíciou ich ďalšieho prítoku z dýchacích ciest. Farmakologické činidlo tiež v prípade zápalu znižuje kapilárnu permeabilitu. Pomáha znižovať tvorbu tekutín v nosovej dutine, ku ktorým dochádza pri alergickej nádche.

Zyrtec odstraňuje opuch tkanív a má tiež spazmolytické vlastnosti. Znižuje kŕče hladkých svalov vnútorných orgánov. Keď sa objavia vonkajšie príznaky alergickej reakcie, použitím lieku sa môžete zbaviť olupovania a znížiť svrbenie pokožky. Liek nespôsobuje sedatívny účinok, ak sa používa v terapeutických dávkach, a tiež nemá takmer žiadny anticholinergný účinok.

Indikácie pre použitie

Vďaka antialergickým vlastnostiam bojuje Zyrtec s nasledujúcimi príznakmi alergie:

  • výtok z nosa;
  • slzenie;
  • kýchanie;
  • svrbenie;
  • opuch;
  • podráždenie pokožky.

Existuje veľa chorôb, ktoré vyvolávajú výskyt týchto príznakov..

Indikácie pre použitie kvapiek Zyrtec existujú v prípade progresie chorôb, ako sú:

  • bronchiálna astma;
  • alergická nádcha (sezónne alergie);
  • Quinckeho edém;
  • výtok z nosa a zápal nosovej sliznice v dôsledku kontaktu s rastlinnými, mikrobiálnymi alebo zvieracími alergénmi;
  • idiopatická žihľavka;
  • svrbenie kože na pozadí rôznych chorôb;
  • pollinóza alebo senná nádcha;
  • atopická dermatitída;
  • konjunktivitída na pozadí alergických reakcií v tele;
  • chronická žihľavka;
  • dermatózy;
  • alergia na lieky.

Kontraindikácie

Túto časť je možné rozdeliť na dve časti. Prvý sa týka užívania lieku dospelými a druhý priamo detí.

Neodporúča sa užívať Zyrtec pre dospelých v nasledujúcich situáciách:

  • počas dojčenia;
  • terminálne a stredné štádium zlyhania obličiek;
  • ženy v pozícii;
  • starší ľudia (kvôli možnému zníženiu renálnej glomerulárnej filtrácie);
  • individuálna intolerancia k zložke lieku;
  • precitlivenosť na hydroxyzín;
  • chronické ochorenie pečene;
  • zlyhanie pečene.
V detstve sú kontraindikáciami pre použitie kvapiek Zyrtec:

  • pravidelný výskyt záchvatov;
  • závažné štádium renálnej dysfunkcie, keď je prietok krvi obličkou nižší ako 10 ml za minútu;
  • neznášanlivosť na zloženie lieku;
  • epilepsia;
  • choroby spojené s retenciou moču;
  • renálna dysfunkcia, keď je prietok krvi obličkou vyšší ako 10 ml za minútu.

Zyrtec kvapky pre deti

Tento liek sa neodporúča deťom do 6 mesiacov, pretože môže spôsobovať vedľajšie účinky. Produkt nemá žiadne údaje o klinicky dokázanej bezpečnosti a účinnosti kvapiek u dojčiat. Preto je lepšie dodržiavať stanovený vek.

Tiež stojí za to venovať pozornosť dôležitým nuansám. Ak matka dieťaťa pred narodením viedla nezdravý životný štýl, zneužívala zlé návyky alebo brala liečivé zložky nebezpečné pre nervový systém, potom sa musí kvapky Zyrtecu brať opatrne.

Dávka lieku pre kojenca je 5 kvapiek naraz. Dávkovanie sa nezmení skôr ako po 6 rokoch a potom sa zvýši na 10 kvapiek, čo je asi 5 mg účinnej látky. Liek sa má užívať raz denne. Dávka je tiež upravovaná lekármi s renálnym zlyhaním dieťaťa. K tomu ukazovatele rýchlosti glomerulárnej filtrácie, ako aj hmotnosti.

Ak dôjde z nejakého dôvodu k predávkovaniu, malo by dieťa opláchnuť žalúdok veľkým množstvom vody a tiež mu podať aktívne uhlie. Pre ďalšiu podpornú liečbu musíte navštíviť špecialistu.

Predávkovanie možno charakterizovať:

  • závraty;
  • zvracanie;
  • riedka stolica alebo kŕče v bruchu;
  • sedatívne príznaky;
  • oneskorené močenie;
  • chvenie horných a dolných končatín.

Výrobok neobsahuje umelé farbivá. Vďaka tomu sú kvapky Zyrtec pre deti bezpečnejšie..

Inštrukcie na používanie

Pokyny na použitie kvapiek Zyrtec sú nasledujúce. Nie je potrebné ich riediť vodou, ale ak si to vyžaduje situácia, nie je to zakázané. To platí pre recepciu dieťaťa, keď je dieťa zmätené vôňou kyseliny octovej. Pri jeho použití by ste mali okamžite vypočítať objem zmiešanej látky, ktorú môže dieťa prehltnúť. Hlavná vec, ktorú treba pamätať, je, že po kombinácii vody a drogy ich musíte okamžite použiť. V opačnom prípade stratí zriedený produkt pri dlhodobom skladovaní svoj liečivý účinok..

Zyrtec sa môže konzumovať jednu hodinu pred jedlom a tiež jednu hodinu po jedle. Faktom je, že účinná látka, cetirizín, sa nalačno ľahšie vstrebáva do stien tkaniva. Vďaka súčasnému príjmu potravy a liekov bude liečba pomalá a neúčinná. Je tiež dovolené miešať kvapky Zyrtecu s umelou výživou alebo materským mliekom na liečbu dojčiat. V takom prípade by sa lieky mali užiť pred kŕmením..

Trvanie liečby by mal určiť ošetrujúci špecialista, pretože je to úplne individuálne. Všetko závisí od trvania prejavu alergie, jeho symptómov, ako aj od odpovede tela na terapiu. Priemerný kurz - čerpanie finančných prostriedkov od 6 do 10 dní, dlhodobé - od 3 týždňov do 28 dní. Posledne menovaný je často predpísaný pre sezónne alergie v intervaloch 20 dní..

Dávkovanie kvapiek Zyrtec pre deti:

  • vo veku od 6 do 12 mesiacov sa liek užíva v 5 kvapkách, 1 krát denne;
  • vo veku od 1 do 6 rokov sa liek užíva 5 kvapiek, 2 krát denne;
  • vo veku od 6 do 12 rokov sa liek užíva 10 kvapiek, 2 krát denne;
  • vo vyššom veku sa liek užíva 20 kvapiek, 1-krát denne.
V priebehu liečby musíte zvážiť:

  • deti s miernym štádiom zlyhania obličiek môžu liek užívať bez osobitných pokynov v štandardnom režime;
  • výrobok môžete skladovať pri izbovej teplote, ale na tmavom mieste;
  • pri vykonávaní testov na alergie sa odporúča prestať užívať agent 3 dni pred odberom vzoriek;
  • je zakázané súčasne užívať alkoholické výrobky s kvapkami Zyrtecu, ako aj lieky, ktoré tlmia prácu centrálneho nervového systému.

Pred použitím je potrebné otestovať neznášanlivosť produktu.

Analógy

Analógy kvapiek Zyrtec sa používajú v prípade individuálnej neznášanlivosti zložiek lieku.

Zodak je dôstojnou alternatívou. Je dostupný vo forme tabliet a tiež vo forme kvapiek. Používa sa na perorálne podanie. 1 ml obsahuje 10 mg cetirizínu. Produkt pomáha zbaviť sa príznakov alergickej reakcie a zmierniť jej priebeh.

"Cetirizín" - je predpísaný pri exacerbovaných sezónnych alergiách, ako aj pri reakciách spôsobených zvieratami, rastlinnými a mikrobiálnymi alergénmi. S Quinckeho edémom, konjunktivitídou a chronickou urtikáriou.

"Cetrin" je antihistaminikum, ktoré sa oficiálne vyhlasuje za liek proti prejavom alergie. Podobne ako Zyrtek, aj tu je účinnou látkou cetirizín dihydrochlorid. Liek obsahuje laktózu a kukuričný škrob. Pre deti vo veku od 3 rokov je liek "Tsetrin" predpísaný v sirupe.

"Suprastin" - dostupný vo forme tabliet a injekčného roztoku. Liečivo má antialergický účinok, pomáha predchádzať vzniku príznakov alergie. Vyvinuté na báze účinnej látky - chlórpyramínu. Neodporúča sa používať u detí do 3 rokov, žien v pozícii. Používa sa nielen na alergické príznaky, ale aj na bodnutie hmyzom.

Priemerná cena antihistaminika Zyrtec sa pohybuje od 120 do 300 rubľov. Veľkosť fľaše je určená pre 10 ml lieku.

Recenzie

Mnoho pacientov zanecháva pozitívne recenzie o kvapkách Zyrtecu a naznačuje, že liek je skutočne efektívnym a cenovo dostupným liekom..

Tatyana, 28 rokov, Moskva: "V čase dacha je veľa malých lietajúcich hmyzu, najmä komárov. S rodinou sme často relaxovali pri ohni, varili sme grilovanie na záhrade. Po pravidelných zhromaždeniach sme išli do domu a čo ja Bol som prekvapený, keď som na sebe našiel červené škvrny! Ale to nie je koniec !! Všetko pokračovalo podráždením pokožky, svrbením. Samozrejme, okamžite som sa zorientoval a uvedomil som si, že sa začala objavovať alergická reakcia. Na druhý deň sme išli do lekárne, kde nám bolo odporúčané úžasné Liek "Zyrtec". Stále som nevedel, aké zázračné boli jeho vlastnosti. Po určitom čase po užití kvapiek takmer všetky príznaky alergie okamžite zmizli. Som rád, že som narazil na tento liek! ".

Snežana (34 rokov), Serpuchov: "Jar je moje najmenej obľúbené ročné obdobie. Keď všetko začne kvitnúť a voňať, môj stav sa medzitým zhoršuje. Prvými znakmi sú samozrejme nádcha a neustále kýchanie. Ďalej sa situácia so mnou vždy zhoršuje." začne sa objavovať slzenie spolu s upchatým nosom. Na fotografiách sa vždy strašne trápim kvôli svojej opuchnutej tvári! Zdá sa, ako žiť ďalej? Medzitým mi však môj priateľ, ktorého trápi podobný problém, poradil, aby som si dal kvapky Zyrtecu. Keď som pil celý kurz, môj stav sa výrazne zlepšil! Začal som voľne dýchať a užívať si život! “.

Michail, 25 rokov, Soči: "Po akútnej respiračnej vírusovej infekcii som išiel k lekárovi, ktorý mi predpísal veľa liekov. Postupom času sa stav iba zhoršoval. Nos nikdy nedýcha, sliznica nosa a hrdla bola opuchnutá, čo mi dýchanie ešte viac sťažovalo." Keď som sa opäť obrátil na špecialistu, dostal som radu, aby som si kúpil kvapky Zyrtec. Zvláštne, ale po pár dňoch som sa cítil oveľa lepšie. “.


Publikácia O Príčinách Alergií